Lihtne ja värske kodune smuuti

Kõige lihtsama koduse smuuti saabki oma lemmikmarjadest. Juhul, kui külmikus olev valik on lai, võid katsetada ja kombineerida erinevalt. Oluline on siinkohal, et jätad marjad naturaalsed ning ei lisa neile suhkrut. Smuuti vitamiinide võlu tuleb esile ainult siis, kui jätad puhtad maitsed ja leiad ka tervisliku magustaja, näiteks lisad banaani või lusikatäie mett. Külmutatud marju kasutades ei ole tarvis ka jääd lisada.   Lihtsa koduse smuuti saab valmistada näiteks nii:
  • 1 banaan - see annab Sinu smuutile piisava magususe ning energiat pikemaks ajaks;
  • 1 klaas lemmikmarju (maasikad, mustikad, kirsid, vaarikad, sõstrad…) - need on Sinu päevane vitamiinisüst;
  • 1 klaas vett (või näiteks naturaalset/ värskelt pressitud õunamahla/apelsinimahla)- et kõik mõnusaks smuutiks seguneks.
Soovi korral võid lisada: Pisut mett - maitseks ja magususeks Peotäis spinatit, münti või roheline õun - aitab smuuti maitseid tasakaalustada. Lisa kõik ained kiirelt blenderisse ning mõne minuti pärast on Sul lihtne ja maitsev vitamiinirikas smuuti. Päev algab positiivselt ja korraliku vitamiini hulgaga. Mõnus marjasmuuti sobib suurepäraselt ka lõunaseks või õhtuseks vahepalaks. Sinu keha, meel ja kaaskodused on tänulikud! No ja ei läinud kauem kui kiirnuudlitega! PS: kui Sa eelneval aastal vanaema aias või metsas talveks marju ei varunud, on hea võimalus seda sel aastal teha - kodupäikese all kasvanud ja hoole-armastusega kasvatatud marjad on parim vitamiini ja positiivse meele allikas! Eestimaiseid marju leiab tegelikult ka kõikide hästivarustatud toidukettide sügavkülmalettidest, et smuutit saab nautida igal juhul!

Vaata lisaks

Vaata kõiki
mai 20, 2020

Spinat smuutis. Julge proovida!

Smuutid on erinevad! Saame teha imelisi marjaseid smuutisid vanaema põhjatust marjaaiast ning lisada kodustesse smuutidesse proteiini, et tervislikust vahepalast olulise tähtsusega toidukorra osa saaks.
mai 19, 2020

Päevane vitamiinipomm vanaema aia marjadest

Väljas on varakevad. Ja kuigi tundub pisut rutakas mõelda ette maasikatest punavale peenramaale ning mahlastele murelitele, siis vahel oleme unustanud, et meie oma külmkapp võib osutuda vitamiinidest pungil salaaiaks ...
mai 17, 2020

Lastesmuutid ehk smuutid, mis maitsevad ka lastele!

On tõsiasi, et lapsed eelistavad tihti tervislikule ja suhkruvabale smuutile pigem suhkrust küllastunud ja magusates maitsetes jäätisekokteile. Vahel on see ehk “jäätisekokteil” kui nimetus, mis laste silmad särama paneb, kuid mitte ainult.